VetIMMUNE PI

VetIMMUNE PI je nově schválený veterinární imunomodulační přípravek. Je to podpůrný prostředek při léčbě kočičí virové rhinotracheitidy a suché infekční peritonitidy koček. Spouští vlastní obranné mechanismy proti infekci a stimuluje nespecifickou buněčnou imunitu koček.

VetIMMUNE PI byl sledován na stovkách koček s pozitivními výsledky a bez vedlejších účinků. Je bezpečný a může se použít i u koťat starších 8 týdnů.

⇒ KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ



polyprenyl immunostimulant

Účinná látka: Fosforylované polyprenoly 2 mg/ml             
Pomocné látky: isopropyl alkohol, amfotericin, dimetylsulfoxid 
Balení: 6 lahviček po 10 ml čirého roztoku k orálnímu užití

Dávkování a způsob aplikace:
Rhinotracheitida koček: podávejte přímo do dutiny ústní 0,5 mg účinné látky/kg ž.hm. (tj. 0,25 ml přípravku/kg ž.hm.) dvakrát denně po dobu 15 dnů
Infekční peritonitida koček: podávejte přímo do dutiny ústní 3 mg účinné látky/kg ž.hm. (tj. 1,5 ml přípravku/kg ž.hm.) třikrát týdně
Doporučuje se konzultovat dávkování přípravku s veterinárním lékařem s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu zvířete.

Použití: Před aplikací vydezinfikujte uzávěr lahvičky s přípravkem alkoholovou dezinfekcí. Pro natažení
z lahvičky použijte sterilní jehlu a injekční stříkačku. Přípravek podávejte stříkačkou (jehlu před podáním sundejte) přímo do dutiny ústní. Aplikujte pomalu na kořen jazyka, aby kočka bez problémů přípravek polknula.

 


STUDIE A PUBLIKACE

Již v roce 2008 byly zkoumány účinky polyprenyl immunostimulantu na 3 kočkách se suchou formou FIP. A již tehdy bylo jasné, že PI je správná volba. Od té doby se ušel pěkný kus cesty a výzkum pokročil ještě dál. Výsledkem několikaletého zkoumání je VetIMMUNE PI.

Chcete-li si přečíst více, podívejte se:

»»» LETÁK KE STAŽENÍ ««« STUDIE - Dr. Karen Chan

 

PUBLIKACE

2017
Polyprenyl Immunostimulant in Feline Rhinotracheitis: Randomized Placebo-Controlled Experimental and Field Safety Studies

Polyprenyl Immunostimulant Treatment of Cats with Presumptive Non-Effusive Feline Infectious Peritonitis In a Field Study

 

 

2015
The Voice - Of the Southeast Louisiana
Veterinary Association 

2009
Effect of Polyprenyl Immunostimulant on the Survival Times of Three Cats with the Dry Form of Feline Infectious Peritonitis (FIP)